EMO – POMOCNIK

Materiały edukacyjne

Materiały edukacyjne to wypracowane w naszym projekcie poradniki  mające służyć osobom zależnych, opiekunom, organizacjom pozarządowym i wszystkim zainteresowanym tematyką zależności jako baza wiedzy.

Zachęcamy do zapoznania się zarówno z materiałami dotyczącymi sfery emocjonalnej, jak i zestawieniem instytucji wspierających osoby zależne na terenie Miasta Poznania.

Jak korzystać z portalu? Krótka instrukcja dla użytkowników.

Jeśli masz wątpliwości jak korzystać z zasobów portalu, od czego zacząć, jak poruszać się w gąszczu pojęć... zapraszamy do zapoznania się z naszą instrukcją.

pobierz

Nasza kondycja emocjonalna w pigułce - podręcznik dla osób zależnych i ich opiekunów.

Opracowanie w formie podręcznika, opisuje w przystępny sposób kwestie problemów emocjonalnych z jakimi najczęściej borykają się osoby zależne i ich rodziny.

pobierz

Rekomendacje dla instytucji działających na rzecz osób zależnych

Materiał skierowany do wszystkich, którzy pracują na rzecz osób zależnych i ich rodzin. Stanowi zestawienie zalecanych działań do wykorzystania w bieżącej pracy organizacji i instytucji pomocowych.

pobierz

Zestawienie instytucji pomocowych z terenu Miasta Poznania

Aktualne zestawienie danych teleadresowych instytucji i organizacji pozarządowych z terenu Miasta Poznania, które działają na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych.

pobierz