EMO – POMOCNIK

Narzędzia do autoterapii

Borykając się na co dzień z problemami emocjonalnymi, zaburzeniami nastroju, ciągłym napięciem nerwowym, przewlekłym stresem warto na chwilę zatrzymać się i zadać sobie pytanie czy i na ile sami jesteśmy w stanie sobie pomóc. Na tym w dużym uproszczeniu polega właśnie AUTOTERAPIA.

W tej części portalu znajdziesz proste narzędzia (testy, kwestionariusze), które wskażą Ci nad jakimi obszarami Twojego życia emocjonalnego warto popracować, gdzie kryją się ewentualne zagrożenia, skąd biorą się trudne emocje.

Narzędzia do autoterapii zostały podzielone na dwie kategorie:

  • NARZĘDZIA DLA OSÓB ZALEŻNYCH
  • NARZĘDZIA DLA OPIEKUNÓW OSÓB ZALEŻNYCH.

Podział ten wynika z faktu, że obie te grupy borykają się z podobnymi, ale nie tymi samymi problemami emocjonalnymi. Niektóre z narzędzi są dedykowane obu grupom odbiorców.

Narzędzia do autoterapii dla osób zależnych

Narzędzia do autoterapii dla osób zależnych

W tej sekcji znajdziesz materiały (testy, kwestionariusze), które pomogą Ci poznać swoją kondycję emocjonalną, skłonią do refleksji nad przeżyciami i doświadczeniami. Materiały zostały przygotowane pod kątem potrzeb osób, które z różnych powodów - takich jak np. zaawansowany wiek, niepełnosprawność, ciężka choroba - są uzależnione od pomocy i opieki innych ludzi.

Narzędzia do autoterapii dla opiekunów osób zależnych

Narzędzia do autoterapii dla opiekunów osób zależnych

W tej części portalu  znajdziesz proste narzędzia (testy, kwestionariusze), które wskażą Ci nad jakimi obszarami Twojego życia emocjonalnego warto popracować, gdzie kryją się ewentualne zagrożenia, skąd biorą się trudne emocje w życiu opiekuna osoby zależnej.